Centurion Pharma’ya “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü-2014 Jüri Teşekkür Ödülü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğünce Eylül 2010-Mart 2012 döneminde yürütülmüş olan “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” Eşleştirme Projesi kapsamında, bu konuda iyi uygulama örnekleri olan işyerlerine geçmiş yıllarda  olduğu gibi bu yıl da “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü” verilmek üzere bir proje başlatmıştı.

Ödül için yapılan değerlendirmede, cinsiyet eşitliği ile ilgili taahhüt, eğitim, ayrımcılık karşısında başvurulabilecek mekanizmaların varlığı, işe alım, kariyer planlaması ve terfi süreçlerinde toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeten aksiyonların alınması, iş-yaşam dengesini sağlamak için alınan önlemler, eşit işe eşit ücret politikası gibi başlıklar dikkate alındı.

Centurion’da kadın yönetici ve çalışan oranı yüzde %50’nin üzerinde,

Centurion Pharma’da olarak kadın erkek çalışan oranı %55’e  %45’dir. Bu oran yönetici pozisyonları için firmamızda %54’e %46’dır.

Centurion Pharma olarak 2014 “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’ne firma olarak başvuru yaptık. Değerlendirmeler sonucu eşitliği ve pozitif ayrımcılığı ön planda tutuğumuzdan dolayı Jüri Teşekkür Ödülü almaya hak kazanmıştır.